Kurzy a semináře

Současná doba je velmi náročná, co se týče vzdělávání. Tím nemáme rozhodně na mysli jen vzdělávání tradiční v rámci školního rámcového programu, ale také školení profesní, rekvalifikační. Odborně se touto vzdělávání říká neformální vzdělávání.
dovednosti manažera

Podnikat v oblastí vzdělávání je dnes rozhodně lukrativní byznys. Poptávka po kurzech a seminářích se mimořádná. Někteří zaměstnavatelé prostě trvají na tom, aby se jejich pracovníci neustále zdokonalovali, protože jsou si vědomi toho, že mít ve firmě odborníky, znamená to maximální profit. Investice do vzdělání se proto rozhodně vyplatí.


Někteří zaměstnavatelé zase musí platit kurzy a semináře, protože je to ze zákona povinnost. Jsou profese, kde je to nutné. Týká se to například oblasti školství, zdravotnictví či sociální péče.

 nápis na tabuli


Platit si kurzy ze svého


Nicméně jsou lidé, kterým zaměstnavatelé kurzy neplatí vůbec. Oni si však ochotně platí kurzy a semináře sami ze svého, protože jsou si vědomi toho, že je to pro ně velmi prospěšné a užitečné a že se jim ta investice určitě jednoho dne velmi vrátí. Například až budou pozváni na výběrové řízení na prestižní pracovní pozici.

Na druhou stranu to není rozhodně snadný způsob podnikání a to z jednoho prostého důvodu. Konkurence je samozřejmě velká a proto by si potenciální student měl uvědomit, že by se měl školit s kvalitními službami. A právě ty mu musíte zajistit.
knihy na krku

To není až tak snadné. Například tradiční školení už mnoho lidí neoslovuje. Chtělo by to přijít s nějakým inovativním řešením jako například školení v přírodě. Spojit příjemné s užitečným, komu by se to nelíbilo. Je ovšem pochopitelné, že takové školení je podstatně náročnější na organizaci. Ano, můžete to částečně vyřešit tím, že cena kurzovného bude o něco vyšší, ale i tak to znamená pro Vás hodně práce. Kde sehnat hotely, které mají k dispozici kongresové sály či školicí prostory?