Jak vyzrát na stres

Dnešní uspěchaný svět si žádá na ženách velké vydávání energie a velké vypětí. Žena, která musí být matkou, manželkou, zaměstnankyní i ženou často ztrácí půdu pod nohami. Tlak, který je na dnešní ženu vyvíjen, zasahuje nejen do života ženy, ale může vážně poškodit zdravotní stav ženy. Organismus reaguje na jakoukoliv nevyváženost, ztrátu harmonie a napětí. Často se ale stane to, že organismus již nemá možnost čerpat další podporu, která mu pomáhá vše tohle zvládnout a uchýlí se do nemoci.

ruce na hlavě a obličejiChoroby ze stresu mohou být nejen životu nebezpečné, ale zejména jsou velmi složitě léčitelné, protože musíme léčit nejen tělo, ale i duši. Proto by měla každá žena vědět, jak vyhnat stres ze svého života a jak se opětovně nabít energií. Je mnoho způsobů, jak se k tomu dopracovat. Některé způsoby jsou jednoduché, jiné se těžko uskutečňují. Každá žena by ale měla vědět, co je možné si zařídit pouze tím, že si na sebe uděláme čas a rozhodneme o sebe pečovat.

Protistresová opatření

         Protistresová koupel – aromatické koupele jsou jedny z mnoha věcí, které můžeme proti stresu vytasit. Povzbuzující koupel nám dokáže dobít energii. Použijeme-li vůni pomeranče, jalovce nebo citronu, zaručeně budeme schopné zvládnout daleko větší nápor práce než dříve. Naopak ke zklidnění je dobré použít koupel uklidňovací. Použijeme levanduli, mandarinku nebo jen mořskou sůl rozpustíme do koupele.

         Sprchová koupel – použijeme teplou sprchu, kdy se póry krásně otevřou. Pak si zvolíme aromatický olej, který lichotí našemu nosu a vetřeme ho do napařeného těla. Pak se znovu osprchujeme a pára udělá své. Příjemná vůně zaplaší stres a nepříjemnou náladu.
žena v knihách

         Aromatický zábal-ručník namočíme do co nejteplejší vody, kam dáme mořskou sůl a aromatický olej. Vyždímáme a uděláme si tělový zábal, který překryjeme suchým zábalem. Lehneme si a uděláme si hezkou chvilku pro sebe.

         Suché inhalace – pokapeme si kapesník pár kapkami éterického oleje a přiložíme k nosu. Zhluboka dýcháme a tím dosáhneme zklidnění a uvolnění.

         Masáž při aroma masáži je vhodné použít olej s vůní růže. Pár kapek na ruce maséra a masáž je nejen léčivá, ale i uvolňující a osvobozující od stresu.

Vůně je pro stres silná zbraň a je jen na ženě, jak se jí naučí používat.